Jump to content

Shinesso

Moderatorzy
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

About Shinesso

 • Rank
  Newbie
 • Birthday December 2

O mnie

 • Płeć
  Male
 • Skąd
  Lublin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Enable
 1. Shinesso

  Zmiany na serwerze.

  Jak narazię to wyrażam tylko swoją opinie, więc nie wiem o jakich zebraniach mówisz.
 2. Shinesso

  Zmiany na serwerze.

  Jeżeli chodzi o fps'y to, podałem zależność która idzie w parze z dodawaniem modyfikacji i na którą trzeba zwrócić uwagę, skoro ludzie piszą że spady im fps'y, to znaczy że coś musi być na rzeczy i usprawiedliwianie tego rosnącą ilością baz tutaj trochę nie pasuje bo jak na razie to znikają. Co do ilości graczy, to tutaj nie zmienię mojej opinii. Jak najbardziej zgodzę się z tym że są duże zagraniczne serwery na których grają polacy i nie dziwię sie im bo jeżeli chodzi o serwery polskie to najczęściej jest tam pełno dzieciarni od której bardziej ludzie często uciekają. Polski epoch miał sporą przerwę w działaniu i Ci ludzie którzy tutaj grali albo zmienili gry albo serwer i ciężko jest od takich graczy oczekiwać że wrócą tutaj. Jak na razie na serwerze grają te same osoby co przed przerwą oraz nowi gracze z których zostają tylko nieliczni ze względu na to że wybrali sobie ten serwer do poznawania gry lecz wita ich "veteran" a raczej zdziwienie że na polskim serwerze nikt nie jest friendly bo wyszło to z mody i idą gdzie indziej albo im się odechciewa. Z drugiej strony ktoś sobie zaraz pomyśli, skoro umarli kilka razy i sobie poszli to ta gra nie jest dla nich (taka osoba niech się zastanowi, albo chcemy zdobywać nowych graczy albo zostać w nielicznym gronie). Jeżeli chodzi o dodatkowe budynki, to nie chodziło mi o dodawanie po jednym baraku do każdego miasta tylko o skupienie się na kilku istotnych modyfikacjach które miałyby urozmaicić grę takich jak np. ten sektor alpha z botami na expercie, a nie dodawanie zbędnych budynków które można zastąpić kilkoma dodatkowymi militarkami tak jak napisałeś.
 3. Shinesso

  Zmiany na serwerze.

  Wszystko fajnie i pięknie, tylko nikt nie bierze pod uwagę tego że teraz po dodaniu kilku zmian przez limon na serwerze głównym ludziom spadły fps'y z 70 do 60 a jak ktoś ma słabszego kompa i wcześniej miał 30 fps to teraz będzie miał 20 a to dopiero początek modyfikacji. Kolejna sprawa to to że co niektórzy myślą iż mała liczba graczy spowodowana jest tym że jest za mało ciekawych rzeczy na serwerze i za mało modyfikacji, a prawda jest taka że epoch jak i arma 2 przestała być po prostu modna i traci graczy na rzecz innych gier lub chociażby army 3. No i trzeba oczywiście wspomnieć o tym jak to porównujecie że na innych serwerach jest po 50 osób... Może i jest tam 50 osób ale na pewno nie są to serwery polskie, to chyba oczywiste że na serwerach niemieckich czy anglojęzycznych będzie więcej graczy którzy grają w daną grę. Polski Epoch jak sama nazwa wskazuje miał skupiać się na polskiej społeczności, co prawda grało tutaj trochę obcokrajowców ale zawsze byli mniejszością, a to że było to dwa lata temu gdzie epoch miał swój złoty okres bo był nowy, ludzie zobaczyli że można budować itd. i dlatego było tylu graczy. Nawet jeżeli ludzie chcą super zmian to moim zdaniem trzeba się skupić na tylko kilku elementach takich jak te op misje/miejsca z botami ustawionymi na najwyższym poziomie i nie ma co kombinować z jakimiś zbędnymi miejscami typu atc, hangary czy baraki bo takich miejsc jest wystarczająco.
 4. Shinesso

  [Ankieta]Hero

  Co do zmniejszenia cen dla hero to trochę nad tym myślałem i wydaje mi się że nie ma złotego rozwiązania. Dlaczego sugerowałem wyrównanie cen między hero a bandit? Z prostego powodu, jeżeli hero będzie miał dużo niższe ceny niż bandit to jednak ludzie będą farmić humanity na hero tylko i wyłącznie z powodu tańszego sprzętu co właśnie zabije "ideę bycia hero". To samo tyczy się podzielenia asortymentu między hero a bandit. Jak dla mnie bycie hero mogło by być wskrzeszone w prosty sposób który na pewno by się nie spodobał wielu graczom, a mianowicie zjechanie w dół ze zdobywaniem humanity jeszcze bardziej tak aby nikomu nie chciało by się go zdobywać i tracić 1000 za morderstwo. Może i ta metoda w swojej idei mogła by nauczyć ludzi "szacunku" do hero i dodać większy "role play" lecz ma ona wiele wad i była by z drugiej strony niegrywalna np: zbyt duża ilość ludzi których nie obchodzi kogo zabiją bo przyszli się pobawić i postrzelać (nie widzę w tym nic złego) oraz był by to zbyt duży krok który mógłby się nie spodobać wielu graczom przychodzącym co jakiś czas pograć lub też świeżakom. (Podsumowując, ten wywód to tylko taka rozkmina co by było gdyby) Ogólnie to trochę dopisałem co o tym sądzę i o co mi dokładnie chodzi.
 5. Shinesso

  [Ankieta]Hero

  Witam Chciałem podzielić się z wami moją propozycją odnośnie zwiększenia sensu bycia Hero w grze. Na wielu modach które posiadały system humanity hero/bandit zaczynało się podobnie, wraz ze wzrostem graczy idea bycia hero traciła i przestawała mieć jakikolwiek sens i zniżała się do tego co mamy teraz obecnie na naszym serwerze czyli X% tańszy sprzęt i pojazdy. Moim zdaniem ciekawiej by było gdyby przywrócić sens i trochę klimatu poprzez drastyczne zwiększenie wymagać na bycie hero czyli np: -Obecne humanity za zombie 30+ (20 uzgodnione na zebraniu ludowym) mogło by zostać zmienione na 5-10 -Ceny mogły by zostać zbliżone do cen na bandit (aby uniknąć "bólu dupci" że nikomu nie chce się farmić aby kupić taniej) Jak na razie to te dwa pomysły na zachowanie balansu. Chciałbym także zaznaczyć że nie chodzi mi tu o boostowanie hero lecz sprawienie że przywróci to trochę sensu jego istnieniu a nie tylko inne ceny. Dodatkowo zostawił bym respawny na hero i bandit camp lub dodał większy promień losowego odrodzenia wokół nich. (obecnie po zebraniu ludowym włączony jest tylko randomowy respawn bez hero i bandit camp) Zdaję sobie z tego sprawę że utrudni to trochę niektórym rozgrywkę i większość osób będzie bandytami lecz nadal przywróci to trochę "realizmu" i tego z jaką myślą był zaimplementowany system humanity. Zapraszam do dzielenia się swoimi opiniami odnośnie tej sprawy i brania udziału w anikiecie.
×